Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Turniejowe zmagania o Puchar Dziecka

Na torach gostyńskiej kręgielni odbył się turniej o Puchar Stowarzyszenia „Dziecko”. Turniejem tym Stowarzyszenie „Dziecko” zainicjowało obchody 10. roku swojej działalności. Wystartowały w nim zespoły ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Chwałkowie i ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu.

Każdy zespół wystawił trzy drużyny. Po zaciętym boju i towarzyszącym mu gorącym i głośnym dopingu bardzo wyrównane zawody kończyły się wielką niewiadomą. Wszyscy czekali z niecierpliwością na wyniki. Pierwsze miejsce i Puchar „Dziecka” wywalczył ŚDS w Gostyniu, drugie miejsce zajął ŚDS w Chwałkowie.

Klasyfikacja małych drużyn przedstawiała się następująco: 1. pierwsza drużyna ŚDS w Chwałkowie, 2. pierwsza drużyna ŚDS w Gostyniu, 3. druga drużyna ŚDS w Gostyniu, 4. trzecia drużyna ŚDS w Gostyniu, 5. druga drużyna ŚDS w Chwałkowie, 6. trzecia drużyna ŚDS w Chwałkowie.

Puchary i dyplomy oraz słodkie upominki, ufundowane przez Stowarzyszenie „Dziecko” wręczała sędziująca zmagania mistrzyni Polski Violetta Kolendowicz, wraz z towarzyszącym jej dyrektorem PCPR w Gostyniu. Zawodnicy przygotowywali się do turnieju w ramach projektu Stowarzyszenia „Dziecko” noszącego nazwę: „Gra w kręgle”. W spotkaniach treningowych uczestniczyło 40 osób z nieepłnosprawnością, spędzając przez pół roku aktywnie czas na kręgielni w Gostyniu, ucząc się gry w kręgle pod okiem utytułowanej zawodniczki Gostyńskiej Ligi Kręglarskiej –Violetty Kolendowicz.

                Stowarzyszenie „Dziecko” dziękuje za wsparcie Środowiskowym Domom Samopomocy w Gostyniu i Chwałkowie oraz Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Kręgielni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyniu.

Źródło: oprac. Stowarzyszenie "Dziecko"
Data dodania: 2011-02-27 11:36:02

Inne artykuły