Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursów dla NGOs

 

Rozstrzygnięto kolejne konkursy Powiatu Gostyńskiego dla NGOs. Przyznano dotacje dla 43 inicjatyw zaproponowanych przez 30 organizacji na łączną kwotę ponad 252 tys. zł! Było to okazją do spotkania w gostyńskiej herbaciarni Żurawinka, na które zaprosił Starosta Gostyński, a uczestniczyli w nim także wicestarosta Janusz Sikora, etatowy członek Zarządu Jerzy Ptak, członek Zarządu i przewodniczący Komisji Konkursowej Józef Czarnecki oraz przedstawiciele nagrodzonych grantami organizacji pozarządowych, komisji konkursowych oraz obsługujących konkursy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Biura Promocji i Rozwoju Powiatu Starostwa Powiatowego w Gostyniu.

Inwestowanie w organizacje pozarządowe można przyrównać do biblijnej przypowieści o talentach. Mamy wtedy pewność, że środki nie zostaną zmarnowane, a wręcz przeciwnie pomnożone i efektywnie wykorzystane - powiedział Starosta Gostyński Robert Marcinkowski – Chciałbym także podziękować wszystkim organizacjom przystępującym do konkursu, że zechciały przyjąć pieniądze przyznane przez Zarząd i włączyć się proces wspólnej pracy na rzecz rozwoju naszego powiatu. Dzięki Państwu budujemy powiat z inicjatywą. – dodał.

Spotkanie w herbaciarni było pierwszym spotkaniem starosty gostyńskiego z liderami organizacji pozarządowych. W kameralnej atmosferze miejsca, które słynie z aromatycznych produktów firmy Kawon, a którego historię przypomniał właściciel Krzysztof Nowak, stworzona została sposobność do podjęcia rozmów oraz zainicjowania wymiany doświadczeń. Spotkanie było także dobrą okazją, by przedstawić opinię komisji konkursowej na temat złożonych i ocenianych w tym roku ofert. Następnie przy podziale na trzy bloki: z zakresu pomocy społecznej prezentowanego przez dyrektora PCPR Mirosława Sobkowiaka oraz z zakresu spraw społecznych i kultury fizycznej prezentowanego przez kierownika biura promocji i rozwoju powiatu Michała Listwonia przekazano umowy dotacji dla przedstawicieli stowarzyszeń i fundacji działających na terenie powiatu. Spotkania uświetnił występ duetu Lidia Wytykowska (śpiew) i Gerard Misiaczyk (gitara), którzy w lirycznym recitalu „Refleksyjnie o życiu…” zaprezentowali twórczość między innymi Edwarda Stachury, Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, połączoną z autorską muzyką wokalistki. Po zakończeniu koncertu uczestnicy spotkania jeszcze długo rozmawiali, dzieląc się refleksjami i doświadczeniami. 

Źródło: oprac. PCPR
Data dodania: 2013-04-21 09:24:18

Inne artykuły