Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

V Powiatowy Turniej w Bule

V Powiatowy Turniej Gry w Bule zgromadził blisko 100 uczestników. W sportowych zmaganiach na działce terapeutycznej Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach wystartowało 8 drużyn z placówek dla osób niepełnosprawnych z terenu powiatu gostyńskiego i powiatów sąsiednich. Były to reprezentacje: Zakładu Aktywności Zawodowej w Leonowie, Domu Pomocy Społecznej w Rogowie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Chwałkowie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu, Domu Pomocy Społecznej w Zimnowodzie, Domu Pomocy Społecznej w Chwałkowie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Kąkolewie i gospodarzy turnieju Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach.

Turniej został przeprowadzony w ramach projektu dofinansowanego przez Powiat Gostyński. Projekt nosi nazwę „Zagrajmy w dwie kule – bowling i bule”. Realizatorami V Powiatowego Turnieju Gry w Bule były: Stowarzyszenie Most i Stowarzyszenie Kreatywni i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piaskach. Koordynatorką projektu jest Hanna Paul. Projekt przewiduje jeszcze cykl wyjazdów na bule w Gostyniu.

Impreza rozpoczęła się powitaniem przez Kierownika WTZ w Piaskach Gerarda Misiaczyka uczestników turnieju, ich opiekunów oraz gości specjalnych, wśród których znaleźli się: przedstawiciel Zarządu Powiatu Gostyńskiego Janusz Sikora, sekretarz Gminy Piaski Andrzej Konieczny, a także dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i kierownik  ŚDS w Chwałkowie. Przed startem rozgrzało wszystkich słońce i przemowy gości, którzy życzyli udanych rzutów.

Po części oficjalnej rozpoczął się turniej. Jeszcze przez rozpoczęciem sportowych zmagań w pierwszej grze spotkały się drużyny zaproszonych gości oraz organizatorów, który zakończył się zwycięstwem tych pierwszych Zmagania były bardzo emocjonujące. A dla osób czekających na swój start organizatorzy przygotowali konkursy i zabawy. Pogoda dopisała, co pozwoliło miło spędzić czas. Po zakończeniu turnieju wręczono nagrody zwycięzcom. I miejsce wywalczył Środowiskowy Dom Samopomocy w Kąkolewie, II miejsce Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piaskach,  III miejsce Dom Pomocy Społecznej w Chwałkowie. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki za udział w turnieju. Sędziami turnieju byli Paweł Krawiec, Edyta Urbańska i Magda Filip.

– „To fajna gra” – zdradza Jarek, jeden z uczestników turnieju, - „zawsze mnie uspokaja. Lubię w nią grać i mam swój sposób rzucania. A poza tym w Piaskach można spotkać znajomych z innych miejscowości.”

Na zakończenie organizatorzy przygotowali pyszne kiełbaski z grilla, chleb ze smalcem i ogórkiem oraz słodki poczęstunek. Organizatorom należą się podziękowania za tę sprawnie przeprowadzoną imprezę, popularyzującą petanque w środowisku niepełnosprawnych.

Źródło: PCPR
Data dodania: 2017-07-02 08:53:23

Inne artykuły