Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Wakacje w perle Beskidów

45 dzieci z terenu powiatu gostyńskiego spędzi dwanaście dni w Wiśle w Beskidzie Śląskim u źródeł królowej polskich rzek. Pobyt dla uczestników jest całkowicie nieodpłatny dzięki realizacji tego wypoczynku w ramach projektu Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego, realizowanego na terenie powiatu gostyńskiego przy współpracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Ośrodków Pomocy Społecznej w Krobi, Pogorzeli, Gostyniu, Poniecu i Pępowie. Projekt uzyskał dofinansowanie Kuratorium Oświaty w Poznaniu na realizację wypoczynku dla dzieci z rodzin wymagających wsparcia.

Dzieci i młodzież z powiatu gostyńskiego uczestniczą łącznie w trzech turnusach, dwóch w lipcu i jednym w sierpniu – od 11.07. do 21.08.

W programie, oprócz kąpieli, gier sportowych i zabaw socjoterapeutycznych, zostały zaplanowane m.in. wycieczki turystyczno-krajoznawcze w góry beskidzkie, m.in. na Przełęcz Salmopolską, do Cieńkowa, na Stożek, wędrówki malowniczymi ścieżkami przyrodniczymi, zwiedzanie Domu Zdrojowego ze słynna czekoladową rzeźbą Małysza, muzeum Adama Małysza, Muzeum Beskidzkiego, Szczyrku, Centralnego Ośrodka Sportowego, Ustronia, Leśnego Parku Niespodzianek, skoczni narciarskiej w Malince, Cieszyna – polskiego i czeskiego, Zamku Prezydenckiego i zapory na Wiśle. Odbędzie się też wycieczka Pętlą Beskidzką (Istebna, Koniaków, Milówka, fort „Wędrowiec”). Na wieczory zaplanowano, pieczenie kiełbasek przy ognisku, dyskoteki i rajdy Nordic Walking. 

Źródło: PCPR
Data dodania: 2014-07-13 20:34:19

Inne artykuły