Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Wakacje w górach

Wakacje w górach – za jeden uśmiech
 
103 dzieci z rodzin wymagających wsparcia z terenu powiatu gostyńskiego spędzi 12 dni w Sudetach. Pobyt dla uczestników jest całkowicie nieodpłatny dzięki realizacji tego wypoczynku w ramach projektu „Dajmy szansę – za jeden uśmiech” Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan, realizowanego na terenie powiatu gostyńskiego przy współpracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Projekt jest dofinansowany przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu.
 
W czasie pobytu w górach dzieci mieszkają w wygodnych 2-osobowych pokojach w pensjonacie z zapleczem sportowym pod szczytem Waliniec. W programie, oprócz gier sportowych, zabaw socjoterapeutycznych i wyjść na szlaki górskie, zostały zaplanowane m.in. wyjazdy na basen i do kopalni w Nowej Rudzie, wycieczka po Kotlinie Kłodzkiej, wejście na Strzeliniec, obejrzenie Kaplicy Czaszek oraz pobyt w Muzeum Ginących Zawodów.
 
Pierwsza grupa 51 dzieci wyjechała już 14 lipca do Sokolca, w którym będzie przebywać do 25 lipca. Wyjazd tej grupy został zorganizowany we współpracy z Ośrodkami Pomocy Społecznej w Piaskach, Gostyniu, Krobi i Borku Wlkp. Druga grupa 52 dzieci wyjedzie w terminie 25 lipca – 5 sierpnia. Przy organizacji tego turnusu współpracują Ośrodki Pomocy Społecznej w Pępowie oraz w Poniecu i Pogorzeli.
 
A wszystko to za jeden uśmiech dzieci.
 
 
Data dodania: 2009-07-26 12:00:00

Inne artykuły