Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Weekendowa przedwizyta Holendra

 

Po raz kolejny w tym roku przyjechał do Polski Martin de Bruijn. Szefuje on holenderskiej organizacji Kinderhuis Bodzewo, pomagającej Domowi Dziecka w Bodzewie.

Głównym powodem przyjazdu były ostatnie ustalenia do przygotowywanej od kilku miesięcy wizyty 40 młodych ludzi wraz z opiekunami ze Stedelijk Dalton Liceum z Dordrecht. Przyjadą oni w ostatnim tygodniu maja do Powiatu Gostyńskiego w ramach wspólnego holendersko – polskiego projektu, w ramach którego wykonają zadania o charakterze społecznym, a jednocześnie skorzystają z okazji nawiązania kontaktów ze swoimi polskimi rówieśnikami i poznania polskiej kultury. W weekendowym, ale roboczym spotkaniu z Martinem de Bruijn dotyczącym przygotowania przyjazdu holenderskiej młodzieży uczestniczyli: dyrektor Domu Dziecka w Bodzewie Karolina Dolata, jej zastępca Dariusz Marcinkowski, kierownik BOIK Anna Sowula, dyrektor PCPR Mirosław Sobkowiak i tłumacz wolontariusz Ewa Chuda. W części podsumowującej przygotowania wziął udział Wicestarosta Gostyński Janusz Sikora. 

                                                                                

Martin przywiózł też kolejne dary dla wychowanków Domu Dziecka oraz dla podopiecznych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Bonifraterskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Piaskach. Część z przekazanego sprzętu trafiła już do niepełnosprawnych w ramach Banku Pomocy Rzeczowej przy PCPR i BOIK, a część zasiliła zasoby Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego działającej przy PCPR.

Źródło: /oprac. PCPR/
Data dodania: 2010-05-20 10:24:57

Inne artykuły