Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Weekendowy Klub Terapeutyczny

Stowarzyszenie „Radość” realizuje projekt ,,Weekendowy Klub Terapeutyczny - wsparcie dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin". Celem projektu jest integracja społeczna dzieci niepełnosprawnych i ich zdrowych rówieśników. Dzieci integrują się, wspólnie uczestnicząc w różnego rodzaju zajęciach rehabilitacyjnych oraz wspólnie spędzając bardzo aktywnie i ciekawie czas wolny.

Dzieci i młodzież korzystają z zajęć na basenie i hipoterapii (terapeutycznej jazdy konnej). Zajęcia z hipoterapii i nauki jazdy konnej  odbywają się w Bursztynowym Zwierzyńcu i firmie CARTHAGO. Są one prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Dzieci i młodzież uczestnicząca w projekcie oraz ich rodziny bawili się też wspólnie  na  pikniku integracyjnym, nazwanym: LATO Z RADOŚCIĄ.  Program pikniku był bogaty i obejmował przejażdżki bryczkami, hipoterapię, onoterapię (zabawy terapeutyczne i jazda na ośle), dogoterapię (zabawy terapeutyczne ze specjalnie do tego celu przygotowanymi psami). Były też warsztaty plastyczne oraz warsztaty taneczne. Wszyscy bawili się wyśmienicie. W drugiej części pikniku czas wypełniły pląsy przy muzyce, a dla zgłodniałych organizatorzy przygotowali grillową ucztę. Zmęczeni, ale zadowoleni uczestnicy wrócili z miłymi wspomnieniami.

                Projekt uzyskał dofinansowanie Powiatu Gostyńskiego, w ramach obsługiwanego przez PCPR w Gostyniu, otwartego konkursu ofert na realizację zadania ,,Integracja osób niepełnosprawnych ze środowiskiem”.  Dzięki temu dzieci i ich rodziny uczestniczą w zajęciach bezpłatnie.

Źródło: Oprac. PCPR
Data dodania: 2014-08-07 23:51:57

Inne artykuły