Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Wielka orkiestra przedszkolaków

Gostyński Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczął wielki sobotni koncert przedszkolaków z Miejskich Przedszkoli nr 1, nr 4, nr 7, nr 5 „Kubuś Puchatek”, „Bajka” oraz "Stokrotka, w którym najmłodsi przy wsparciu wychowawców i rodziców pokazali, że zabawą połączoną z pracą można zrobić wiele dobrego i pomóc innym poszkodowanych przez los.

Tradycyjnie w Gostyniu granie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczyna się na dzień przed wielkim finałem. Tak jak Gostyń zagrał dla ratowania życia dzieciaków już w roku poprzedzającym I ogólnopolski finał WOŚP.

-To jest szczególne dla Gostynia, że u nas grają różne pokolenia, a zawsze, od wielu lat właśnie najmłodsi rozpoczynają wielki finał WOŚP - podkreślają szefowie sztabu WOŚP w Gostyniu i dodają: - To, że możemy być razem i pomagać, bawiąc się - to jest najwspanialsze w tej akcji.

Koncert Przedszkolaków rozpoczął się o 9.00 i trwał do godziny 15. W czasie jego trwania zebrano 3 540 zł.

Nadal można przyłączyć się do akcji, przekazując dary na rzecz tegorocznego finału WOŚP. Można je dziś przynosić do GOK Hutnik. Każdy otrzymasz specjalne podziękowanie i znajdzie się na liście darczyńców WOŚP. Wśród dotychczas podarowanych cennych przedmiotów znalazły się m.in. przejażdżki czołgiem w czasie gostyńskiej Strefy Militarnej, aparat fotograficzny, miniaturka - replika Forda sprzed II wojny światowej, gostyńskie złote serduszko XXIII finału WOŚP (jedyne na świecie – na zdjęciu), telefon komórkowy, ciepłe kurtki turystyczne czy talony na bezpłatne zabiegi rehabilitacyjne.

Można też w GOK Hutnik zrobić sobie pamiątkowy ścienny kalendarz WOŚP ze zdjęciem dziecka lub całej rodziny.

Zapraszamy! 

Źródło: PCPR
Data dodania: 2015-01-11 08:09:10

Inne artykuły