Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Wielka orkiestra przedszkolaków

Gostyński Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczął wielki sobotni koncert przedszkolaków z Miejskich Przedszkoli nr 1, nr 7, nr 4, nr 5 „Kubuś Puchatek” oraz Przedszkole Niepubliczne „Bajka”, w którym najmłodsi, przy wsparciu wychowawców i rodziców pokazali, że zabawą połączoną z pracą można zrobić wiele dobrego i pomóc innym poszkodowanych przez los. Wraz z przedszkolakami wystąpiła też Grupa Taneczna „Anima” oraz zagrały minikoncert Daria Letkiewicz i Marta Nowak.

Tradycyjnie w Gostyniu granie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczyna się na dzień przed wielkim finałem. Tradycyjnie, bo Gostyń zagrał dla ratowania życia dzieciaków już w roku poprzedzającym I ogólnopolski finał WOŚP. -To jest szczególne dla Gostynia, że u nas grają różne pokolenia, a zawsze, od wielu lat właśnie najmłodsi rozpoczynają wielki finał WOŚP - podkreślają szefowie sztabu WOŚP w Gostyniu (PCPR i ZSZ) i dodają: - To, że możemy być razem i pomagać, bawiąc się - to jest najwspanialsze w tej akcji.

Koncert Przedszkolaków rozpoczął się o 10.00 i trwał do godziny 15.30. W czasie jego trwania zebrano 4 605 zł i 2 euro.

Nadal można przyłączyć się do akcji, przekazując dary na rzecz tegorocznego finału WOŚP. Można je dziś przynosić do GOK Hutnik. Każdy otrzymasz specjalne podziękowanie i znajdzie się na liście darczyńców WOŚP. Wśród dotychczas podarowanych cennych przedmiotów znalazły się m.in. keflar Kuby Giermaziaka, zwiedzanie huty szkła Ardagh Glass w towarzystwie jej dyrektora, gostyńskie złote serduszko XXIV finału WOŚP (jedyne na świecie – na zdjęciu), telefon komórkowy, ciepłe kurtki turystyczne czy talony na różnego rodzaju usługi.

Można też w GOK Hutnik zrobić sobie pamiątkowy ścienny kalendarz WOŚP ze zdjęciem dziecka lub całej rodziny.

Zapraszamy! 

Źródło: PCPR
Data dodania: 2016-01-09 22:25:09

Inne artykuły