Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Wielkanocna integracyjna wystawa

 

W ramach przygotowań do świąt Wielkiej Nocy Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach koło Krobi zorganizował, kultywując swoją tradycję, dużą imprezę integracyjną – XVIII Wystawę Wielkanocną, na którą zaprosił mieszkańców zaprzyjaźnionych placówek tego typu oraz osoby będące pod opieką stowarzyszeń, seniorów oraz uczniów szkół i wychowanków przedszkoli.

Do udziału w XVIII Wystawie Wielkanocnej zgłosiło prace swoich podopiecznych 28 organizacji z terenu Wielkopolski. Na wystawie zaprezentowano około 300 prac o tematyce wielkanocnej i wiosennej, wykonanych przez osoby niepełnosprawne, seniorów i przez dzieci. Nadesłane prace, można oglądać w największej z sal w DPS w Chumiętkach. Centralnym punktem wystawy jest wielki kosz wielkanocny z kurczakiem gigantem przygotowanym przez WTZ w Piaskach. Wokół kosza można podziwiać wesołe kolorowe pisanki, kurczaki, zajączki, baranki oraz wiosenne stroiki i wielkanocne palmy.

Na uroczyste otwarcie ekspozycji przybyło ponad 250 widzów. Gośćmi specjalnymi byli Wicestarosta Gostyński Janusz Sikora, członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego Józef Czarnecki, radni powiatowi Kazimiera Poślednik i Ireneusz Lesiński oraz przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu: Agnieszka Jackowiak, Alicja Data i Mirosław Sobkowiak. Licznie przybyli też dyrektorzy i kierownicy placówek oświatowych i pomocy społecznej.

Wszystkich powitał gospodarz wystawy Zbigniew Polowczyk – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach. Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Wicestarosta Janusz Sikora. Podkreślił, że wystawa wprowadza w klimat i idee zbliżających się świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Życzył też potraktowania tegorocznych świąt jako czasu odrodzenia się jako nowy lepszy człowiek.  Pracownicy DPS-u, zgodnie z tradycją wystaw w Chumiętkach poczęstowali wszystkich przybyłych wielkanocnymi jajkami i zaprosili do zwiedzenia wystawy.

Po obejrzeniu wystawy widzowie zostali zaproszeni na posiłek i tradycyjne wielkanocne smakołyki, przygotowane przez pracowników domu.

Na zakończenie uroczystości Wicestarosta Janusz Sikora oraz zaproszeni goście wręczyli uczestnikom wystawy pamiątkowe dyplomy oraz wielkanocne upominki, przygotowane przez mieszkańców i pracowników domu w Chumiętkach. Wystawę będzie można oglądać w Chumiętkach przez najbliższe dwa tygodnie.

Na wystawie zaprezentowali swe prace podopieczni Stowarzyszenia „Nie Sami”, Klubów Seniora "Złota Jesień" w Krobi i w Pogorzeli, Koła Polskiego Związku Emerytów, Inwalidów i Rencistów w Pudliszkach, Domów Pomocy Społecznej w Zakrzewie, Lesznie, Mościszkach, Rogowie, Psarskich, Chumiętkach, Pakówce, Chwałkowie, Osieku, Zimnowodzie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach, Środowiskowych Domów Samopomocy w Gostyniu i Chwałkowie, Przedszkoli w Pudliszkach, Starej Krobi, Krobi, Szkół Podstawowych w Krobi, Ciołkowie,Żytowiecku, Starej Krobi, Domu Dziennego Pobytu w Gostyniu.

            Sponsorami wystawy są: Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych, CITO Poznań, Zakłady Mięsne Konarczak z Pogorzeli, Ciastkarnia-Piekarnia G. Jesiaka z Krobi, HANDMET S.J. S. Handke z Gostynia.

Wszystkim wykonawcom prac oraz pracownikom i mieszkańcom DPS-u, którzy przygotowali wystawę, należą się wyrazy uznania i podziękowanie za włożoną pracę. 

Źródło: oprac. PCPR
Data dodania: 2012-03-31 09:39:02

Inne artykuły