Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Wielkie serca młodych Mikołajów

Dobiega końca akcja „Mikołaje 2013”. Kolejne społeczności szkolne przygotowały paczki świąteczne dla dzieci z rodzin najuboższych powiatu gostyńskiego.

Wielkie kolorowe paczki przekazali dla potrzebujących w ostatnich dniach  uczniowie z placówek: Zespołu Szkół w Piaskach, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli, Zespołu Szkół w Pępowie, Zespołu Szkół w Starej Krobi, Gimnazjum nr 1 w Gostyniu, Zespołu Szkół w Borku Wlkp., Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, Gimnazjum nr 2 w Gostyniu, Zespołu Szkół w Żytowiecku i Publicznego Gimnazjum w Poniecu.

Wszystkie te placówki otrzymały honorowy tytuł „Mikołaja 2013”. Jednak największym źródłem satysfakcji dla młodych wolontariuszy jest świadomość, że swoim sercem sprawią radość dzieciom, których rodziców nie stać na obdarowywanie ich prezentami świątecznymi.

W ramach całej akcji „MIKOŁAJE 2013” zostało przygotowanych 214 paczek świątecznych dla dzieci z najuboższych rodzin powiatu gostyńskiego.  W realizację projektu, realizowanego już szósty rok z rzędu przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenie „Dziecko”, włączyły się szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe oraz pracownicy firm sektora gospodarczego i osoby fizyczne. Paczki dla potrzebujących przygotowali też pracownicy PCPR w Gostyniu i wolontariusze Stowarzyszenia „Dziecko”.

Dzięki temu zostało przygotowanych ponad dwieście dużych paczek dla dzieciaków, które nie mogą liczyć na prezent pod choinką. Poszczególni uczestnicy akcji obejmują swoim patronatem konkretne dzieci i przygotowują dla nich paczki. Rozwijająca się akcja przerasta oczekiwania pomysłodawców. Swoją aktywnością młodzi ludzie oraz pracownicy firm prywatnych udowadniają, że są wrażliwi na problemy innych i że mają wielkie serca.

W organizację projektu włączyły się wszystkie ośrodki pomocy społecznej powiatu: z Borku Wlkp., Gostynia, Krobi, Pępowa, Piasków, Pogorzeli i Ponieca.  

Źródło: PCPR
Data dodania: 2013-12-21 14:26:51

Inne artykuły