Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Wielkopolski sukces Sebastiana i Wiktorii

Blisko 50 zawodników z 10 klubów z całego kraju startuje w VI Wielkopolskiej Młodzieżowej Lidze Bilardowej. Są wśród nich reprezentanci Powiatu Gostyńskiego.

Zawodnicy rywalizowali w pool bilarda. Zawody rankingowe, kolejne w tym roku, zorganizowano 19 września 2018 r. w Centrum Bilardowym „Bila” w Krotoszynie.  Startowały w nich uczniowskie kluby sportowe i kluby sportowe. W tym gronie zaznaczyli też swoją obecność reprezentanci powiatowych Młodzieżowych Świetlic Środowiskowych w Gostyniu, Pogorzeli i Krobi. Kierownik MŚŚ Paulina Maćkowiak informuje: - „Wielkopolska  Młodzieżowa Liga Bilardowarozgrywana była w odmianę 9 bil do trzech wygranych partii. Obejmuje ona swoim zasięgiem makroregion Wielkopolski i Dolnego Śląska. Byli wśród nich reprezentanci powiatu gostyńskiego. I podopieczni powiatowych świetlic środowiskowych doskonale poradzili sobie w kategoriach juniorek i juniorów.”

Także pozostali startujący, reprezentujący powiat gostyński, radzili sobie dobrze, choć ostatecznie nie dotarli do finałów.

Olbrzymi sukces osiągnął Sebastian Ciesielski reprezentant Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej w Pogorzeli z miejscem prowadzenia działalności w Krobi. Zajął on  II miejsce w kategorii juniorów. Wiktoria Słomińska reprezentantka MŚŚ w Pogorzeli z miejscem prowadzenia działalności w Pogorzeli wywalczyła w kategorii juniorek III miejsce. Reprezentanci powiatu gostyńskiego byli bardzo zadowoleni z sukcesu i pokonania wielu utytułowanych przeciwników.

Sukces jest tym większy, co podkreśla dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, że rywalizowali oni z profesjonalnie trenującymi zawodnikami uczniowskich klubów sportowych oraz reprezentantami profesjonalnych klubów bilardowych. Podopieczni powiatowych Młodzieżowych Świetlic Środowiskowych na co dzień chodzą do szkół w Pogorzeli, Krobi i Gostyniu. W bilard grają już od czterech lat, a do tego sportu wprowadziła ich Kierownik MŚŚ Paulina Maćkowiak.

Warto przypomnieć, że to kolejny sukces podopiecznych powiatowych Młodzieżowych Świetlic Środowiskowych w Gostyniu, Pogorzeli i Krobi w rozgrywkach bilardowych. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu gratuluje podopiecznym i wychowawcom świetlic wytrwałości w codziennej pracy oraz sukcesów.

 Kierownik MŚŚ Paulina Maćkowiak dziękuje też firmie „Agro-Tom Producent Maszyn Rolniczych w Pogorzeli”, która  przekazała zawodnikom koszulki, w których młodzież mogła godnie reprezentować świetlicę. Firma  ufundowała też profesjonalne kije z zapasem końcówek dla każdej placówki.

Źródło: Paulina Maćkowiak
Data dodania: 2018-09-29 18:56:44

Inne artykuły