Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Wieś zrobiła sobie Wielkanoc w mieście

Zgodnie z wieloletnią tradycją Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach koło Krobi przygotował, dużą imprezę integracyjną – XIX Wystawę Wielkanocną,  którą nazwano w tym roku „Wielkanoc w mieście”. Do prezentacji swoich prac i udziału w wystawie zaproszono mieszkańców zaprzyjaźnionych placówek tego typu oraz osoby będące pod opieką stowarzyszeń, seniorów oraz uczniów szkół i przedszkolaków.

Do udziału w XIX Wystawie Wielkanocnej zgłosiło prace swoich podopiecznych 27 organizacji i instytucji z terenu Wielkopolski. Na wystawie zaprezentowano ponad 300 prac o tematyce wielkanocnej i wiosennej, wykonanych przez osoby niepełnosprawne, seniorów i przez dzieci. Nadesłane prace można oglądać w największej z sal w DPS w Chumiętkach aż do 30 kwietnia. Centralnym punktem wystawy, która jest podzielona na ulice, jest Rondo Wiosenne. Na wystawie można podziwiać wesołe kolorowe pisanki, kurczaki, zajączki, baranki oraz wiosenne stroiki i wielkanocne palmy.

Na uroczyste otwarcie ekspozycji przybyło ponad 200 widzów. Gośćmi specjalnymi byli radni powiatowi Kazimiera Poślednik i Ireneusz Lesiński, a także przedstawiciele Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych – głównego sponsora wystawy. Licznie przybyli też dyrektorzy i kierownicy placówek oświatowych i pomocy społecznej.

Wszystkich powitał gospodarz wystawy Zbigniew Polowczyk – Dyrektor DPS w Chumiętkach. Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Mirosław Sobkowiak (PCPR w Gostyniu). Podkreślił, że wystawa wprowadza w radosny klimat zbliżających się świąt. Pracownicy DPS-u, zgodnie z tradycją wystaw w Chumiętkach, poczęstowali wszystkich przybyłych wielkanocnymi jajkami i zaprosili do zwiedzenia wystawy.

Po obejrzeniu wystawy widzowie zostali zaproszeni na posiłek i tradycyjne wielkanocne smakołyki, przygotowane przez pracowników domu.

Na zakończenie uroczystości Janusz Sikora – Wicestarosta Gostyński wręczył uczestnikom wystawy pamiątkowe wielkanocne upominki, przygotowane przez mieszkańców i pracowników domu w Chumiętkach. Życzył też, by Wielkanoc, przypominająca o zmartwychwstaniu Chrystusa,  przyniosła wszystkim zmianę na lepsze. 

Na wystawie zaprezentowali swe prace podopieczni Stowarzyszenia „Nie Sami”,Klubów Seniora "Złota Jesień" w Krobi i w Piaskach, Kół Polskiego Związku Emerytów, Inwalidów i Rencistów w Pudliszkach i w Piaskach,Chóru Śpiewaczego „Jawor” w Pogorzeli, Domów Pomocy Społecznej w Lesznie, Mościszkach, Rogowie, Psarskich, Chumiętkach, Pakówce, Chwałkowie, Osieku, Zimnowodzie,Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach, Domu Dziecka w Bodzewie, Środowiskowych Domów Samopomocy w Chwałkowie, Gostyniu i Kąkolewie, Przedszkoli w Pudliszkach, Krobi, Szkół Podstawowych w Pudliszkach, Żytowiecku,Domu Dziennego Pobytu w Gostyniu i Zespołu Szkół w Brzeziu.

                 Wszystkim wykonawcom prac, ich opiekunom oraz pracownikom i mieszkańcom DPS-u, którzy przygotowali wystawę, należą się wyrazy uznania i podziękowanie za włożoną pracę. 

Źródło: PCPR
Data dodania: 2014-04-17 16:45:55

Inne artykuły