Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Wigilia u NIE SAMYCH

Wigilia u NIE SAMYCH

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Umysłowo „Nie Sami” przygotowało dla swoich podopiecznych i ich opiekunów spotkanie wigilijne. Zaproszono na nie także przyjaciół stowarzyszenia, którzy na co dzień pomagają w realizacji działań podejmowanych przez „Nie Samych”. Goście przybyli z Burmistrzem Gostynia Jerzym Woźniakowskim na czele. Byli też darczyńcy – przedstawiciele firm wspierających podopiecznych stowarzyszenia oraz reprezentanci instytucji, które udzielają wsparcia lub współpracują ze stowarzyszeniem „Nie Sami. Świąteczne życzenia złożyli Mirosław Sobkowiak dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Teresa Klonowska kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyniu. Wspólnie z podopiecznymi stowarzyszenia świętowali też kierownicy Środowiskowych Domów Pomocy Społecznej w Chwałkowie i Gostyniu oraz Violetta Kolendowicz – kierownik Działu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym PCPR w Gostyniu i jednocześnie przedstawiciel współpracującego z „Nie Samymi” np. przy organizacji Ogólnopolskich Festiwali Artystycznych „Bez Barier” na Świętej Górze Stowarzyszenia „Dziecko”. 
Przybyli wraz z rodzicami i opiekunami obejrzeli spektakl, przygotowany przez podopiecznych Stowarzyszenia „Nie Sami”, a opowiadający o tym, jak narodziła się legenda św. Mikołaja, który poświęcił swój majątek, by pomagać innym i spełniać ich marzenia. Aktorów nagrodzono brawami.
A po przełamaniu się opłatkiem, zjedzeniu świątecznej kolacji, zaśpiewaniu kolę przyszedł czas na prezenty. Wszyscy podopieczni stowarzyszenia otrzymali paczki. Sprawiły one wiele radości obdarowanym. Pożegnały wszystkich w imieniu stowarzyszenia Małgorzata Walczak prezes Stowarzyszenia „Nie Sami” i Irena Dudek.

Data dodania: 2009-12-29 12:00:00

Inne artykuły