Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Wizyta z pytaniami

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Chwałkowie wraz z opiekunami  odwiedzili Powiatowe Centrum  Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Wizyta ta jest elementem programu ŚDS przygotowującego podopiecznych tej placówki do samodzielnego radzenia sobie w życiu codziennym.

Na spotkaniu z dyrektorem PCPR w Gostyniu i kierownikiem Działu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym zapoznali się z placówką i jej działaniami. Obejrzeli prezentację poświęconą systemowi pomocy społecznej w Powiecie Gostyńskim. Zostali też zaznajomieni z formami pomocy osobom niepełnosprawnym. W drugiej części spotkania goście zadawali bardzo szczegółowe pytania przedstawicielom PCPR. Dotyczyły one m.in. pomocy finansowej, organizacji ciekawych wyjazdów dla uczestników ŚDS, form pomocy dla osób doznających przemocy. Pytali też o działania organizacji pozarządowych dla osób niepełnosprawnych, szczególnie interesowały ich zajęcia na kręgielni i na basenie.

Na spotkanie przybyła pierwsza z grup ŚDS w Chwałkowie. Kolejne dwie dotrą w następnych tygodniach. Goście zostali poczęstowani kawą i przepysznymi torcikami waflowymi. Otrzymali też książkowy "Informator o uprawnieniach osób niepełnosprawnych", opracowany i wydany przez Stowarzyszenie "Dziecko" we współpracy z PCPR w Gostyniu i przy wsparciu finansowym Powiatu Gostyńskiego oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Źródło: /oprac. PCPR w Gostyniu/
Data dodania: 2010-03-29 21:47:39

Inne artykuły