Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Wolontariusze dla ON

 

W gostyńskim liceum od wielu lat działa Szkolne Koło PCK, w którym udzielają się uczniowie, głównie z klas biologiczno-chemicznych. Jednym z obszarów działalności koła są spotkania z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną. W minionym roku po raz czwarty wspólnie z Stowarzyszeniem Absolwentów  udało się dla niepełnosprawnych zorganizować „Integrmajówkę” oraz dyskotekę andrzejkową „Szczypta magii”. Tradycyjnie większym zainteresowaniem cieszyły się Andrzejki, bo na dworze szaro i ponuro, a więc dobrze jest się rozweselić. Na wspólna zabawę przybywa sporo osób. Organizatorzy przygotowują posiłek i upominki. W minionym roku te działania zostały dofinansowane ze środków Powiatu Gostyńskiego w ramach konkursu organizowanego przez PCPR.

Działania mają charakter integracyjny, dzięki nim młodzi wolontariusze uczyli się też, że człowiek niepełnosprawny, może nie do końca nadąża za pędzącą z szaloną prędkością rzeczywistością, ale ma swój własny bogaty świat i możemy się od niego czegoś nauczyć.

Dodatkowo wolontariat sprawia ze mogę zagospodarować swój czas w pożyteczny sposób. Pomagając innym,  zmieniamy przede wszystkim siebie. Poprzez różnorodne działania, gry, zabawy z dziećmi staliśmy się bardziej otwarci , tolerancyjni i zyskaliśmy nowe doświadczenia. Uśmiech tych dzieci jest wart naszego czasu.– stwierdza Justyna również uczennica IIIB.

Iwona z tej samej klasy zauważa,  że czasami „wystarczy być”, by sprawić komuś ogromną radość, stać się lekarstwem na jego problemy.

Źródło: oprac. PCPR
Data dodania: 2013-03-17 22:37:24

Inne artykuły