Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Wolontariusze przeszkoleni

Trwają przygotowania do XXIV ogólnopolskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ale w Gostyniu gramy dla dzieciaków po raz dwudziesty piaty! Pierwszą akcję dla Fundacji WOŚP zrobiliśmy już w roku przed pierwszym ogólnopolskim finałem!

Sztab WOŚP w Gostyniu przeprowadził też szkolenie dla wolontariuszy WOŚP. Jest ich ponad stu z gmin Gostynia, Borku Wlkp. i Pępowa. Odbyło się ono w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu. Prowadzili je szefowie gostyńskiego sztabu i przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu aspirant Monika Curyk i aspirant sztabowy Sebastian Myszkiewicz, którzy m.in. omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa i zachowania się kwestujących. Przedstawiono stan przygotowań do finału i rozdzielono kolejne zadania wolontariuszom. 

Przyłącz się  i przekaż dary dla ratowania dzieciaków!

Podziel się czymś wyjątkowym, by ratować najmłodszych. Przekaż swój dar serca do Powiatowego Sztabu WOŚP w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu (ul. Nowe Wrota 7, tel. 65-572-75-28 od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 18.00) lub przynieś go na finałowe granie do GOK "HUTNIK" w sobotę (09.01.16) lub niedzielę (10.01.16). Otrzymasz specjalne podziękowanie i będziesz na liście darczyńców WOŚP http://zsz-gostyn.com.pl/wosp/

Podarowano już m.in. „serce Krzysztofa i Marcina” - czyli gostyńskie złote serduszko XXIV finału WOŚP (jedyne na świecie), kultowy dwudziestopięcioksiąg przygód Tytusa, Romka  i Atomka, kombinezon rajdowy Kuby Giermaziaka czy talony na permanentny makijaż brwi.

Zgłoś i zorganizuj imprezę

W siedzibie sztabu (PCPR w Gostyniu, ul. Nowe Wrota 7) można jeszcze pobierać karty zgłoszenia imprez zamkniętych. Karty są również do pobrania na stronach internetowych gostyńskiego sztabu: www.gostyn-pcpr.info i www.zsz-gostyn.com.pl/wosp/

 

Cel orkiestry

Szefowie gostyńskiego sztabu przypominają, że: - orkiestra gra, bo jest potrzebna. Bo potrzebne są pieniądze, gdyż to one decydują o życiu dzieci, a ciągle jeszcze brakuje sprzętu medycznego dla ratowania ich życia i zdrowia.  Brakuje, więc gramy, nie wdając się w dyskusje, dlaczego państwo jako system nie działa sprawnie na tym polu albo czy działania WOŚP są poprawne politycznie. Gramy, bo może dzięki temu uda się uratować choćby o jedno dziecko więcej…”

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO FINAŁOWEGO GRANIA I WSPÓLNEJ ZABAWY!

Źródło: PCPR
Data dodania: 2016-01-01 15:02:09

Inne artykuły