Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Wolontariusze przygotowali ponad 200 paczek świątecznych

W ramach akcji „MIKOŁAJE 2014” wolontariusze przygotowali 210 paczek świątecznych dla dzieci z najuboższych rodzin powiatu gostyńskiego.  W realizację projektu, realizowanego już siódmy rok z rzędu przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, włączyły się szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe, mieszkańcy powiatu oraz pracownicy firm sektora gospodarczego i ośrodki pomocy społecznej. Dzięki temu zostało przygotowanych ponad dwieście dużych paczek dla dzieci, które nie mogą liczyć na prezent pod choinką.

Poszczególni uczestnicy akcji obejmowali swoim patronatem konkretne dzieci i przygotowali dla nich paczki. Paczki te obecnie trafiają do podopiecznych ośrodków pomocy społecznej i powiatowego centrum pomocy rodzinie: rodziców, którzy, budując swój autorytet, wręczą te paczki dzieciom pod choinkę w czasie Świąt Bożego Narodzenia. A dzieci, obdarowane przez swoich rodziców, nie utrwalają obrazu swojej rodziny, jako zależnej od pomocy społecznej. Rozwijająca się akcja przerosła oczekiwania pomysłodawców. W paczkach znalazły się zabawki, gry edukacyjne, książki, przybory szkolne, słodycze, pościele dziecięce, maskotki i wiele innych ważnych dla dzieci rzeczy.

Do realizacji projektu socjalnego "MIKOŁAJE" włączyły się wszystkie ośrodki pomocy społecznej powiatu: z Borku Wlkp., Gostynia, Krobi, Pępowa, Piasków, Pogorzeli i Ponieca. 

Swoją aktywnością młodzi ludzie i ich wychowawcy, mieszkańcy powiatu oraz pracownicy firm prywatnych udowadniają, że są wrażliwi na problemy innych i że mają wielkie serca. Za podzielenie się radością i dobrem uczestnicy akcji otrzymali honorowe tytuły "MIKOŁAJA 2014". Otrzymało je kilkunastu mieszkańców powiatu, którzy nie wyrazili zgody na publiczne ujawnienie swoich nazwisk oraz Przedszkole nr 1 w Gostyniu, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Gimnazjum nr 1 w Gostyniu, Gimnazjum nr 2 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli, Zespół Szkół w Borku Wlkp., Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi, Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum nr 3 w Starej Krobi, Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Bodzewie, Szkoła Podstawowa Filialna w Sułkowicach, Publiczne Gimnazjum w Poniecu, Zespół Szkół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Żytowiecku, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Pępowie, wolontariat pracowniczy firmy NETBOX z Czachorowa, Stowarzyszenie „Dziecko”, KMH Marlena Klupś w Piaskach, sklep „DINO” w Pogorzeli oraz wolontariat pracowniczy PCPR w Gostyniu.

Wszystkim uczestnikom akcji należą  się wielkie serdeczne podziękowania! Jesteście Rodziną Dobra!

Źródło: PCPR
Data dodania: 2014-12-20 10:56:44

Inne artykuły