Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Wsparcie z Holandii

W weekend 13-14 września  po raz kolejny odwiedzili powiat gostyński przedstawiciele     holenderskiej organizacji Kinderhuis Bodzewo, pomagającej Domowi Dziecka w Bodzewie. Przywieźli sporo darów: wózki dla niepełnosprawnych, rolatory, sprzęt AGD.

Tim i Theo Veldhuis przyjechali z załadowaną po brzegi bagażówką. Sprzęt AGD trafił do Bodzewa. Wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym oraz wózki dla osób niepełnosprawnych za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu już od poniedziałku  będą przekazywane osobom niepełnosprawnym, podopiecznym PCPR.

Niedzielne południe goście z Holandii i przedstawiciele Domu Dziecka w Bodzewie oraz PCPR w Gostyniu spędzili w Filii Przedszkola w Strzelcach Wlk., gdzie miała miejsce bardzo radosna uroczystość. Tim i Theo przekazali Przedszkolu Samorządowemu z oddziałami integracyjnymi w Piaskach Wlkp. nowiutki wózek kabriolet dla czwórki dzieci niepełnosprawnych. Wózek odebrała Jolanta Sowińska, dyrektor przedszkola, w towarzystwie rodziców i dzieci oraz Wiesława Glapki, sekretarza Gminy Piaski i Andrzeja Koniecznego, kierownika Zespołu Obsługi Szkół Gminy Piaski Wlkp. Holendrzy na oczach dzieci i rodziców rozpakowali wózek i złożyli go. Była też pierwsza próbna jazda przedszkolaków. Tim i Theo otrzymali podziękowania od dyrektora Przedszkola oraz laurki wykonane przez dzieci. Wózek dotarł do Piasków jako dar fundacji „Julia”.  Żegnając się z przedszkolakami i ich rodzicami oraz wychowawcami przedszkola Theo podkreślił: - Choć jesteśmy tylko posłańcami, to bardzo miło było nam przywieźć wózek i zobaczyć wielką radość, jaką ten podarunek wam sprawił.

Holenderscy goście większość czasu spędzili w Bodzewie, ale odwiedzili też Dom Dziecka w Gostyniu, gdzie obejrzeli efekty działań przygotowujących wokół tej placówki tereny rekreacyjne. Zagospodarowanie terenów zaczęło się w ramach współpracy polsko-holenderskiej. Młodzież z Holandii, realizująca prace wolontariackie w maju tego roku, rozpoczęła renowację terenu. Goście zawitali też do PCPR ze swoimi darami.

Wózki i rolatory można otrzymać nieodpłatnie w PCPR w Gostyniu oraz w Punkcie Porad dla Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin Stowarzyszenia „Dziecko” - do momentu wyczerpania sprzętu.

Przyjacielowi Domu Dziecka w Bodzewie i PCPR w Gostyniu, Martinowi de Bruijn, który zorganizował kolejna partię darów oraz Timowi i Theo Veldhuis  należą się serdeczne podziękowania. 

Źródło: PCPR
Data dodania: 2014-09-14 23:19:10

Inne artykuły