Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Wspólnie pomogli dzieciom z najbiedniejszych rodzin

Wspólnie pomogli dzieciom z najbiedniejszych rodzin

80 paczek dla dzieci z najbiedniejszych rodzin Gminy Gostyń przygotowali wspólnie Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gostyniu, Stowarzyszenie „Dziecko” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Już po raz drugi młodzież i nauczyciele ZSZ przyłączyli się do akcji przygotowywania paczek dla dzieci, które nie mogą liczyć na prezent pod choinką. Objęli oni patronatem 45 dzieci i przygotowali dla nich wspaniałe świąteczne paczki z prezentami. Efekty akcji przerosły najśmielsze oczekiwania pomysłodawców. Swoją aktywnością młodzi ludzie udowodnili, że są wrażliwi na problemy innych i że mają wielkie serca. Akcją w ZSZ kierowały panie Agnieszka Matysiak i Maria Sobkowiak. Za bezinteresowną pomoc inicjatorzy akcji: PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenie „Dziecko” nadały Zespołowi Szkół Zawodowych w Gostyniu honorowy tytuł „MIKOŁAJ 2008”. Tytuł odebrał dyrektor szkoły Maciej Marcinkowski.

Dodatkowe 35 paczek ufundowali i przygotowali pracownicy MGOPS w Gostyniu, przy wsparciu PCPR i „Dziecka”. Ich dystrybucją zajął się MGOPS w Gostyniu.

Stowarzyszenie „Dziecko” serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wsparli pomysł obdarowania paczkami dzieci, które nie mogą liczyć na prezent pod choinką. Ich radość niech będzie najwspanialsza nagrodą. Data dodania: 2009-12-29 12:00:00

Inne artykuły