Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego dostała rowery trójkołowe

Działająca od kilkunastu lat przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie  w Gostyniu wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego dla osób z niepełnosprawnością wzbogaciła się o trzy rowery trójkołowe.

Rowery przekazała nieodpłatnie Fundacja Eco Textil ze Skarżyska-Kamennej. 25 lutego br. przedstawicielka fundacji Róża Klonowska przekazała przedstawicielom PCPR w Gostyniu trzy trójkołowe rowery dla osób z niepełnosprawnością. W czasie spotkania rozmawiano tez o rozwinięciu współpracy.

Rowery rehabilitacyjne mają specjalną konstrukcję, która umożliwia korzystanie z nich osobom o ograniczonej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej. Przekazano trzy rozmiary rowerów: dziecięcy oraz dwa rozmiary dla osób dorosłych.

Są one bardzo stabilne, dzięki swojej masie oraz dwóm kołom z tyłu. Obniżona rama ułatwia wsiadanie i zsiadanie. Układ przekładni sprawia, że jazda nie wymaga dużego wysiłku, a rower ma bardzo mały promień skrętu. Doskonale nadają się zarówno do rehabilitacji, jak i aktywnego wypoczynku. Rowery posiadają zamontowany pojemny koszyk, w którym zmieszczą się zakupy.

Rower „ECO TEXTIL” jest wyrobem medycznym  służącym niwelowaniu schorzeń:

- układu ruchu, - z niedowładem po udarach mózgu i rdzenia kręgowego, - wspomaga rehabilitację u chorych na stwardnienie rozsiane, - pomaga w schorzeniach reumatoidalnych, - pomaga w rehabilitacji u osób z chorobami zwyrodnieniowymi i zapalnymi kończyn dolnych oraz we  wszelkiego rodzaju schorzeniach wymagających wzmocnienia mięśni kończyn dolnych, - wspomaga rehabilitację u chorych na porażenie mózgowe.

Rowery, tak jak pozostały sprzęt dostępny w wypożyczalni PCPR w Gostyniu: wózki rehabilitacyjne, rolatory, balkoniki, steppery itp., wypożyczane są osobom z niepełnosprawnością nieodpłatnie na okres do trzech miesięcy

Fundacja Eco Textil, wspiera działalność wielu instytucji i organizacji działających na rzecz  osób z niepełnosprawnością. Tworzy też od 2017 r. stale rozwijającą się sieć bezpłatnych wypożyczalni rowerów rehabilitacyjnych. Warto dodać, że pieniądze na działalność Fundacja pozyskuje z recyklingu odzieży, zbieranej do kontenerów na terenie całego kraju. Jak to działa? Zasada jest prosta. Ludzie wrzucają niepotrzebne tekstylia do pojemników z logo Eco Textil. Zużyta, niepotrzebna odzież jest w 100% poddawana recyklingowi. Część zysków z przerobu pozyskanych w ten sposób tekstyliów firma Wtórpol przekazuje na konto swojej Fundacji. W ten sposób każdy, oddając niepotrzebne ubrania, staje się fundatorem i pomaga niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży.

Przedstawicielka fundacji Róża Klonowska apeluje: - „Oddając odzież, pomagasz przełamywać bariery! Celem naszej Fundacji jest pomoc dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością. Wspieramy je, aby miały równe szanse. Pomagamy również ich rodzicom, rodzinom oraz opiekunom, a także całemu środowisku osób z niepełnosprawnością.”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu serdecznie dziękuje Fundacji Eco Textil za doposażenie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego o nowy sprzęt.

Źródło: PCPR
Data dodania: 2019-03-03 22:06:34

Inne artykuły