Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

X Majówka w Chałkowie

X Majówka w Chwałkowie

     Ponad pół tysiąca osób bawiło się  na majówce w parku przy pałacu w Chwałkowie. Pogoda dopisała, a atrakcje przygotowane przez organizatorów sprawiły, że bawiono się świetnie.
     Majówkę zorganizował ją po raz dziesiąty Dom Pomocy Społecznej przy współpracy ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Chwałkowie. Przybyły na nią rodziny mieszkańców DPS-u i uczestników ŚDS-u. Zjechali też licznie przyjaciele z DPS-ów w Zakrzewie, Osieku, Pakówce, Lesznie, Poznaniu, Rogowie, Zimnowodzie, Chumiętkach, ŚDS-u w Gostyniu i WTZ w Piaskach. Przybyłych powitał Ryszard Janaszak Dyrektor DPS  w Chwałkowie. Przywitał też przybyłych specjalnych gości: Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Gostyńskiego Józefa Czarneckiego, członków Zarządu Powiatu Gostyńskiego Kazimierza Musielaka i Grzegorza Józefowskiego, radną Powiatu Gostyńskiego Kazimierę Puślednik, Wiceburmistrza Krobi Gerarda Misiaczyka, radnego Rady Miejskiej w Krobi Kazimierza Szpurkę, Dyrektora PCPR w Gostyniu Mirosława Sobkowiaka, Wicedyrektora Zespołu Szkół w Brzeziu Marię Marciniak, Dyrektorów DPS-ów w Lesznie – Janusza Radołę, w Zimnowodzie – Grażynę Wirę, w Rogowie - Grzegorza Czułno, przedstawiciela MOPR we Wrocławiu – Stanisława Wałkiewicza, Sołtysa Chwałkowa Jana Mikołajczaka oraz innych.
     Kazimierz Musielak w imieniu Starosty Gostyńskiego otworzył oficjalnie majówkę, podziękował personelowi i dyrekcji Domu za przygotowanie imprezy. Życzył wszystkim udanej zabawy w trakcie festynu majowego.
     Dziesiąta Majówka zbiegła się z jubileuszem 10-lecia kierowania placówką przez R. Janaszaka, który z tej okazji otrzymał życzenia od podopiecznych i pracowników.
     Uczestnicy festynu bawili się przy występach przygotowanych przez mieszkańców DPS i uczestników ŚDS. Mogli też skorzystać z gabinetu makijażu i pomalować sobie włosy w dowolnych kolorach i formach. Wielu przybyłych skorzystało z przejażdżek bryczkami po parku i Chwałkowie. Dużym wzięciem cieszyły się przejażdżki konne przygotowane przez zespół hipoterapeutyczny Domu. A po zaplanowanych występach scenę w swoje posiadanie objął zespół „Active”, który zaprosił wszystkich do zabawy. Zabawa taneczna trwała do późnych godzin.
    Organizatorzy zadbali też o poczęstunek. Częstowano uczestników festynu pyszną grochówką, kiełbasą i bigosem, były lody i rozmaite słodkie wypieki oraz owoce.
    Majówkę wspomogło finansowo Starostwo Powiatowe w Gostyniu oraz gminy Krobia i Pępowo i sponsorzy prywatni.

 

 

 

 

 

 

 

 

Data dodania: 2009-05-25 12:00:00

Inne artykuły