Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

XIV Wystawa Wielkanocna w Chumiętkach

Zbliża się Wielkanoc. Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach, w ramach przygotowań do tego najstarszego i najważniejszego dla chrześcijan święta, zorganizował dużą imprezę integracyjną, do której zaprosił mieszkańców zaprzyjaźnionych placówek tego typu oraz osoby będące pod opieką stowarzyszeń, a także uczniów szkół i wychowanków przedszkoli.
Do udziału w XIV Wystawie Wielkanocnej zgłosiło swoich podopiecznych 27 placówek z trzech województw wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. Na wystawie zaprezentowano około 500 prac o tematyce wielkanocnej i wiosennej, wykonanych przez osoby niepełnosprawne i przez dzieci. Na uroczyste otwarcie wystawy przybyło 300 widzów. Gościem specjalnym była radna Powiatu Gostyńskiego Kazimiera Poślednik oraz dyrektorzy i kierownicy placówek oświatowych i pomocy społecznej .
Wszystkich powitał Dyrektor Zbigniew Polowczyk – gospodarz DPS w Chumiętkach. Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu Mirosław Sobkowiak. W imieniu starosty powiatu gostyńskiego i swoim własnym życzył wszystkim przybyłym, by czas zbliżających się świąt był okresem pożegnania się z tym, co w nas złe i słabe, a jednocześnie czasem, w którym każdy z nas może się odnaleźć jako nowy, dobry człowiek.
Wystawę przygotował zespół pracowników socjalno-rehabilitacyjnych DPS-u. Prace o tematyce wielkanocnej zostały wkomponowane w zagrodę wiejską i w dekoracje wiosenne. Widzowie z podziwem oglądali prace, a ich autorzy i opiekunowie z uwagą podpatrywali nowe pomysły i techniki twórcze.
Po obejrzeniu wystawy widzowie zostali zaproszeni na posiłek i świąteczne smakołyki, przygotowane przez pracowników domu.
Na zakończenie uroczystości Kazimiera Puślednik i Mirosław Sobkowiak wręczyli uczestnikom wystawy pamiątkowe dyplomy oraz wielkanocne upominki, przygotowane przez organizatorów ekspozycji.
Wystawę będzie można oglądać w Chumiętkach do 25 kwietnia br. Organizatorzy serdecznie zapraszają całe rodziny, przedszkola i szkoły.  

Na wystawie zaprezentowali swoje prace podopieczni Stowarzyszenia „Nie Sami”, Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pudliszkach, Klubu Seniora „Złota Jesień” w Krobi, Domu Dziennego Pobytu w Gostyniu, Domów Pomocy Społecznej w Lesznie, Mościszkach, Pakówce, Chwałkowie, Osieku, Zimnowodzie, Rogowie, Baszkowie, Chumiętkach, Psarach, Środowiskowych Domów Samopomocy w Gostyniu i Chwałkowie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach, Przedszkoli Samorządowych w Pudliszkach i Krobi, Oddziału Przedszkolnego w Ciołkowie, Zespołów Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Krobi, Starej Krobi, Żytowiecku, Pudliszkach, Szkół Podstawowych w Ciołkowie, Chwałkowie, Nieparcie.

Wszystkim wykonawcom prac oraz pracownikom i mieszkańcom DPS-u, którzy przygotowali wystawę należą się wyrazy uznania i podziękowanie za włożoną pracę.

Wystawę zorganizowano dzięki wsparciu Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych, PPHU CITO Sp. z oo. w Poznaniu, Piekarni – Ciastkarni G. Jesiaka w Krobi.

 

 

 

 

 

 

 

Data dodania: 2009-04-06 12:00:00

Inne artykuły