Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

XV Ponadpowiatowy Konkurs Wypieków Wielkanocnych

Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach zorganizował już XV Ponadpowiatowy Konkurs Wypieków Wielkanocnych, którego finał miał miejsce 15 marca 2017 r.

W tym roku wzięło w nim udział 12 placówek – domy pomocy społecznej, środowiskowe domy samopomocy, kluby seniora, a także Koło Gospodyń Wiejskich z Chumiętek. Każdy zespół przygotował dwa ciasta, jedno do oceny smakowej, drugie do oceny wizualnej, dodatkowo odbył się konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną. W rozstrzygnięciu konkursu wzięli udział specjalni goście: Robert Marcinkowski – Starosta Gostyński, Janusz Sikora – Etatowy Członek Powiatu Gostyńskiego oraz Alicja Data - zastępca dyrektora PCPR w Gostyniu.

W ocenie smakowej I miejsce zdobył placek wykonany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Chumiętkach, w ocenie wizualnej zwyciężył wypiek mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Osieku, najpiękniejszą kartkę świąteczną wykonało Koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Piaskach. Spośród zwycięzców, w wyniku przeprowadzonego quizu, wyłoniono Cukiernika 2017 r., którym została jedna z Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Chumiętek.

Każdy zespół biorący udział w konkursie otrzymał dyplom oraz upominek wykonany
w pracowni manualnej DPS w Chumiętkach, a największą atrakcją spotkania była jednak bez wątpienia możliwość degustacji wszystkich przepysznych ciast i wypieków!

Źródło: PCPR
Data dodania: 2017-03-26 21:55:24

Inne artykuły