Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

XX wystawa integracyjna

Zgodnie z wieloletnią tradycją Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach koło Krobi przygotował, dużą imprezę integracyjną – XX Wystawę Wielkanocną. W tym roku jej motywem przewodnim była zagroda i jej mieszkańcy. Do prezentacji swoich prac i udziału w wystawie zaproszono mieszkańców zaprzyjaźnionych placówek tego typu oraz osoby będące pod opieką stowarzyszeń, seniorów oraz uczniów szkół i przedszkolaków.

Do udziału w XX Wystawie Wielkanocnej zgłosiły prace swoich podopiecznych 22 organizacje i instytucje z terenu Wielkopolski. Na wystawie zaprezentowano blisko 300 prac o tematyce wielkanocnej i wiosennej, wykonanych przez osoby niepełnosprawne, seniorów i przez dzieci. Nadesłane prace można oglądać w największej z sal w DPS w Chumiętkach aż do 30 kwietnia. Centralnym punktem wystawy była para wieśniaków. W ich role wcielili się mieszkańcy Domu. Na wystawie można podziwiać wesołe kolorowe pisanki, kurczaki, zajączki, baranki oraz wiosenne stroiki i wielkanocne palmy.

Na uroczyste otwarcie ekspozycji przybyło ponad 200 widzów. Gośćmi specjalnymi byli: przedstawiciel Zarządu Powiatu Gostyńskiego Janusz Sikora, radny powiatowy Ireneusz Lesiński, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu Mirosław Sobkowiak, kierownik Bonifraterskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Piaskach Anna Sowula, a także przedstawicielka P.P.H.U. CITO Sp. z.o.o. Monika De Ville oraz Alicja Glinkowska właścicielka  apteki "Świat Zdrowia". Licznie przybyli też dyrektorzy i kierownicy placówek oświatowych i pomocy społecznej.

Wszystkich powitała gospodarz uroczystości Agnieszka Jackowiak Dyrektor DPS w Chumiętkach. Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Janusz Sikora, podkreślając: - Czekaliśmy na tę wystawę z niecierpliwością, gdyż co roku wprowadza nas ona w czas zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Pracownicy DPS-u, zgodnie z tradycją wystaw w Chumiętkach, poczęstowali wszystkich przybyłych wielkanocnymi jajkami i zaprosili do zwiedzenia wystawy.

Po obejrzeniu wystawy widzowie zostali zaproszeni na posiłek i tradycyjne wielkanocne smakołyki, przygotowane przez pracowników domu.

Na zakończenie uroczystości przedstawiciel Zarządu Powiatu Janusz Sikora wręczył uczestnikom wystawy pamiątkowe dyplomy i wielkanocne upominki, przygotowane przez mieszkańców i pracowników domu w Chumiętkach. Życzył też, by Wielkanoc, przypominająca o zmartwychwstaniu Chrystusa,  przyniosła wszystkim zmianę na lepsze. 

Na wystawie zaprezentowali swe prace podopieczniKlubów Seniora "Złota Jesień" w Krobi i w Gostyniu, Kół Polskiego Związku Emerytów, Inwalidów i Rencistów w Pudliszkach i w Piaskach,Zespołu Śpiewaczego „Jawor” w Pogorzeli, Domów Pomocy Społecznej w Osieku, Chwałkowie, Lesznie, Pakówce, Mościszkach, Psarskich, Zakrzewie, Rogowie, Chumiętkach, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach, Środowiskowych Domów Samopomocy w Chwałkowie i w Gostyniu, Przedszkoli w Pudliszkach, Krobi i Potarzycy, Zespołu Szkół w Brzeziu, Szkóły Podstawowej w Ciołkowie.

                 Wszystkim wykonawcom prac i ich opiekunom oraz pracownikom i mieszkańcom DPS-u, którzy przygotowali wystawę, należą się wyrazy uznania i podziękowanie za włożoną pracę. 

Źródło: PCPR
Data dodania: 2015-04-02 14:50:36

Inne artykuły