Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

XXII Ponadpowiatowa Wielkanocna Wystawa Międzypokoleniowa

Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach koło Krobi zaprosił, kontynuując wieloletnią tradycję, mieszkańców zaprzyjaźnionych placówek tego typu oraz osoby będące pod opieką stowarzyszeń, seniorów oraz uczniów szkół oraz przedszkolaków na dużą ponadpowiatową imprezę integracyjną – XXII Wystawę Wielkanocną.

Do udziału w XXII Wystawie Wielkanocnej zgłosiło prace swoich podopiecznych 26 organizacji i instytucji z terenu Wielkopolski. Na wystawie zaprezentowano blisko 300 prac o tematyce wielkanocnej i wiosennej, wykonanych przez osoby niepełnosprawne, seniorów i przez dzieci. Nadesłane prace można oglądać w największej z sal w DPS w Chumiętkach do 30 kwietnia. Motywem przewodnim wystawy była wiosenna altana. Na wystawie można podziwiać wesołe kolorowe pisanki, kurczaki, zajączki, baranki oraz wiosenne stroiki i wielkanocne palmy.

Na uroczyste otwarcie ekspozycji przybyło ok. 150 widzów. Gośćmi specjalnymi byli: Przewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego Alfred Siama, Członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego Janusz Sikora, Skarbnik Powiatu Gostyńskiego Eleonora Gościniak, przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu: dyrektor Mirosław Sobkowiak i psycholog Alicja Data oraz właścicielka apteki "Świat Zdrowia" Alicja Glinkowska i przedstawicielki firmy CITO Sp. z o.o. z Poznania. Licznie przybyli też dyrektorzy i kierownicy placówek pomocy społecznej.

Powitała wszystkich gospodarz uroczystości Dyrektor DPS w Chumiętkach Agnieszka Jackowiak. Uroczystego otwarcia wystawy dokonali Alfred Siama i Janusz Sikora, podkreślając: - Wystawa wprowadza nas już w czas nadziei, czas świętowania Zmartwychwstania podczas zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Pracownicy Domu Pomocy Społecznej, zgodnie z tradycją wystaw w Chumiętkach, poczęstowali wszystkich przybyłych wielkanocnymi jajkami i zaprosili do zwiedzenia wystawy.

Po obejrzeniu wystawy widzowie zostali zaproszeni na posiłek i tradycyjne wielkanocne smakołyki, przygotowane przez pracowników i mieszkańców domu.

Na zakończenie uroczystości Alfred Siama i Agnieszka Jackowiak wręczyła uczestnikom wystawy pamiątkowe dyplomy i wielkanocne upominki, przygotowane przez mieszkańców i pracowników domu w Chumiętkach. 

Na wystawie zaprezentowali swe prace podopieczni Stowarzyszenia „NIE SAMI”,Klubu Seniora "Złota Jesień" w Krobi, Koła Polskiego Związku Emerytów, Inwalidów i Rencistów w Pudliszkach,Koła Gospodyń Wiejskich w Chumiętkach,Domów Pomocy Społecznej w Pakówce, Mościszkach, Zimnowodzie, Rogowie, Lesznie, Osieku, Chwałkowie, Psarskich, Chumiętkach, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach, Zakładu Aktywności Zawodowej w Leonowie, Środowiskowych Domów Samopomocy w Chwałkowie, w Kąkolewie i w Gostyniu, Domu Dziennego Pobytu w Gostyniu, Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu, Szkoły Podstawowej Filialnej z klasami integracyjnymi w Ciołkowie, Przedszkoli i Oddziałów Przedszkolnych w Pudliszkach, w Krobi „Pod świerkami”, w Potarzycy, w Chwałkowie i w Żychlewie.

                 Wszystkim wykonawcom prac i ich opiekunom oraz pracownikom i mieszkańcom DPS w Chumiętkach, którzy przygotowali wystawę, należą się wyrazy uznania i podziękowanie za włożoną pracę. Dodatkowe podziękowania organizatorzy skierowali też do sponsorów wystawy: Gminy Krobia, P.P.H.U. CITO Sp. z.o.o. i apteki "Świat Zdrowia" Alicji Glinkowskiej w Krobi. Wsparcia udzieliło też PCPR w Gostyniu. 

Źródło: PCPR
Data dodania: 2017-04-12 17:53:44

Inne artykuły