Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Zagrali integracyjnie w zielone

Graj w zielone - pod takim hasłem Zespół Szkół w Brzeziu zorganizował 25.05 majówkę, na którą przybyli rodzice uczniów, zaprzyjaźnione placówki i zaproszeni goście. Z gospodarzami bawili się razem podopieczni i opiekunowie ze Środowiskowych Domów Samopomocy w Chwałkowie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach, Domu Pomocy Społecznej w Chwałkowie i Przedszkola nr 4 w Gostyniu Przedszkola „Tratwa”. Gośćmi specjalnymi byli Wicestarosta Gostyński Janusz Sikora,  Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Zdzisław Kowalczyk, Członek Zarządu Powiatu Kazimierz Musielak i radna powiatowa Kazimiera Puślednik. Spośród przybyłych przyjaciół i współpracowników szkoły byli dyrektorzy placówek oświatowych oraz przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Domu Dziecka w Bodzewie i Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, a także duchowieństwa. Nie zabrakło też szefów firm i przedsiębiorstw współpracujących ze szkołą.

 

Uczniowie szkoły wraz ze swoimi nauczycielami przygotowali ciekawy i wesoły program artystyczny, którego hasłem przewodnim był kolor zielony. Dlatego w inscenizacjach bajek pojawiały się zielone żabki, a prezentujący pokazy taneczne mieli zawsze jakieś elementy stroju w kolorze zielonym. W ostatniej części występu zaprezentowali się w dwóch piosenkach nauczyciele ZS w Brzeziu. Na koniec Wicestarosta J. Sikora podziękował gospodarzom za sympatyczny program artystyczny, a przybyłym za współpracę i wspieranie szkoły.

 

Później był festyn integracyjny. Rozpoczął go pokaz jeździecki. Zaprezentowała go Monika Hojna na koniu „Jasyr” i jej trener Mieszko Dąbrowski. Największy aplauz widzów wzbudziły widowiskowe skoki przez przeszkody. Następnie rodzice uczniów szkoły w Brzeziu zaprosili wszystkich na przygotowany przez siebie sałatki, kiełbaski z grilla i słodkie wypieki. Wielu przybyłych skorzystało z przejażdżki bryczką.  Pozostały czas majówki upłynął na zabawach i grach plenerowych.

Za przygotowanie tej udanej imprezy wyrazy uznania należą się Pani dyrektor Małgorzacie Wika-Koniecznej oraz rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom Zespołu Szkół w Brzeziu.

Źródło: oprac. PCPR
Data dodania: 2011-05-25 14:02:36

Inne artykuły