Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Zamknięto Wam drzwi, wróciliście do życia oknem...

Członkowie Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu oraz ich rodziny, sympatycy, przyjaciele i zaproszeni goście  spotkali się w sobotnie popołudnie (14.12.) w sali "Werni". Powitała wszystkich Bożena Misiurek - prezes stowarzyszenia, podkreślając, że - To spotkanie jest dla nas czasem na oderwanie się od codziennych problemów i trosk oraz na nabranie sił do dalszej walki z chorobą, ale jest też podziękowaniem dla wszystkich, którzy wspierają działalność stowarzyszenia.

                Spotkanie rozpoczął nastrojowy koncert kolęd przygotowany przez uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej im. Józefa Zeidlera w Gostyniu. Występy duetu młodych flecistek oraz zespołu saksofonistów, przeplatane wierszami i życzeniami, wprowadziły wszystkich w atmosferę zbliżających się świat Bożego Narodzenia. Po nim członkowie Zarządu Stowarzyszenia wręczyli przybyłym gościom drobne upominki z podziękowaniami za pomoc i udzielane wsparcie.

                Prezes Bożena Misiurek przypomniała liczne dokonania stowarzyszenia w ciągu minionego roku, począwszy od pikniku z okazji Międzynarodowego Dnia chorych na SM (stwardnienie rozsiane) i cyklu wykładów o życiu z chorobą i profilaktyce, przez objęcie wielu chorych programami leczniczymi, stale prowadzone rehabilitacje, kriokomory, doradztwo psychologiczne, prawne, po kurs komputerowy i turnus rehabilitacyjny. Podkreśliła, że ich realizacja nie byłaby możliwa bez stałego wsparcia ze strony Starostwa Powiatowego w Gostyniu, Urzędu Miejskiego w Gostyniu, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, Stowarzyszenia „Dziecko” oraz osób szczególnie wspierających stowarzyszenie w codziennej działalności: Violetty Kolendowicz, informatyka Mateusza Święcickiego i Mirosława Sobkowiaka.

                Następnie uczestnicy spotkania opłatkowego wysłuchali gratulacji i życzeń dla stowarzyszenia i jego członków ze strony gości. Starosta Gostyński Robert Marcinkowski podkreślił, że to jedno z najmłodszych stowarzyszeń na terenie powiatu, a już swoją aktywnością wprowadziło się do grupy najprężniej działających. Przywołał też słowa poety ks. Jana Twardowskiego „kiedy Bóg zamyka drzwi, to otwiera okno”, obrazujące sens działalności stowarzyszenia, które nie dość, że aktywizuje wyrzuconych poza główny nurt życia chorych, to jeszcze sprawia, że oni pomagają innym potrzebującym. Wręczył też świąteczną choinkę, wykonaną z materiałów ekologicznych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach.

                Burmistrz Gostynia Jerzy Kulak dziękował za zaufanie, okazane mu w czasie wyborów i wyraził radość z bycia wśród członków stowarzyszenia. Ks. Artur Przybył zaznaczył, że jest pod wrażeniem tego, co robi stowarzyszenie i nawiązał do zbliżających się świąt. Do życzeń dołączył się też Mirosław Sobkowiak z PCPR w Gostyniu, podkreślając, że od samego początku ma możliwość uczestniczenia w podejmowanych działaniach i dlatego wie, że kolejny rok przyniesie  nowe ważne dla tej grupy efekty.      

                Uczestnicy spotkania odśpiewali tez wspólnie kolędę oraz przełamali się opłatkiem. Później, już mniej oficjalnie, spędzili miło czas przy poczęstunku.

                Na koniec członkowie stowarzyszenia otrzymali bogate paczki świąteczne, przygotowane przez Zarząd Stowarzyszenia przy wsparciu sponsorów: Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu, Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu, Hurtowni Adamczak Sp.j., Wix-Filtron Sp. z o.o., Ardagh Glass S.A., Hurtowni „BAJA” St. Dylak z Piasków, Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Kromolicach, Zakładu Zielarskiego „Kawon-Hurt”, Simet S.A., Hurtowni „Dawi”, Zakładu Waleński w Gostyniu i Zakładu Aktywności Zawodowej w Leonowie.  Jak podkreślają prezes Bożena Misiurek i wiceprezes Walenty Ciszak - "w najbliższych dniach odwiedzimy z opłatkiem i upominkami tych członków stowarzyszenia, którym choroba uniemożliwiła przybycie na świąteczne spotkanie". 

Źródło: PCPR
Data dodania: 2014-12-14 11:22:10

Inne artykuły