Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Zapraszamy do Mobilnego Punktu Porad

Stowarzyszenie „DZIECKO” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu zapraszają do skorzystania z poradnictwa i wsparcia w ramach Mobilnego Punktu Porad. Dyżurujący w nim specjaliści udzielą wsparcia opiekunom i rodzicom osób z zaburzeniami psychicznymi oraz samym osobom z niepełno sprawnościami.

                Specjaliści: psycholog – terapeuta, specjalista pracy socjalnej oraz specjalista pomocy psychologicznej – terapeuta środowiskowy dla osób z zaburzeniami psychicznymi będą dyżurowali w każda sobotę października (6, 13, 20 i 27 października 2018 r.)  od godziny 9.00 do godz. 14.00.

                Miejsca dyżurów:

  1. siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu
  2. siedziba Środowiskowego Domu Samopomocy w Chwałkowie
  3. świetlica sołecka w Chwałkowie
  4. siedziba Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach
  5. siedziba Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu

                Mobilny punkt porad dla rodziców i opiekunów osób z zaburzeniami psychicznymi oraz osób z niepełnopsrawnościami jest odpowiedzą na potrzeby zgłaszane w środowisku przez rodziców i opiekunów, dotyczące możliwości uzyskania indywidualnych wskazówek w formie poradnictwa przez psychologa, specjalistę pomocy psychologicznej – terapeutę środowiskowego czy pracownika socjalnego.

               

Korzystanie z porad specjalistów jest całkowicie bezpłatne. Działanie realizowane jest w ramach projektu „Jesteśmy – wspieramy – program aktywizacji osób niepełnosprawnych w powiecie pleszewskim oraz gostyńskim”.  Projekt  otrzymał dofinansowanie dzięki grantowi konkursowemu w ramach programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Oparcie Społeczne dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi”.

 

Harmonogram dyżurów

Źródło: PCPR
Data dodania: 2018-10-01 19:19:50

Inne artykuły