Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Zapraszamy na festiwal „Bez Barier”

Organizatorzy: Stowarzyszenie „DZIECKO”, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu,  Kongregacja Oratorium Księży Filipinów na Świętej Górze i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piaskach zapraszają na XVIII Ogólnopolski Festiwal Artystyczny „Bez Barier – Święta Góra 2017”,  realizowany pod patronatem Starosty Gostyńskiego. W ramach festiwalu odbędą się trzy konkursy: „Muzyka Bez Barier” – konkurs piosenki, „Sztuka Bez barier” – konkurs plastyczny na żywo oraz „Sztuka Bez barier” – konkurs plastyczny prac nadesłanych, których wystawę będzie można obejrzeć w podcieniach murów klasztornych. 

Festiwal rozpocznie się o godz.10.00  w piątek 8 września 2017 r. w ogrodach klasztornych na Świętej Górze w Piaskach k. Gostynia. Oprócz obejrzenia i wysłuchania konkursu muzycznego uczestnicy festiwalu będą mogli też oglądać na żywo, jak powstają prace wykonywane przez niepełnosprawnych artystów. Dla tych, którzy przyjdą na festyn towarzyszący festiwalowi, organizatorzy przygotowali wesołe zabawy i konkurencje, w których można sprawdzić swoje talenty. Odbędzie też konkurs strzelecki z nagrodami. Na uczestników zabaw czekają słodkie upominki. Będą też losowane nagrody dla widzów, którzy oddadzą swój głos w konkursie muzycznym, wskazując wykonawcę do Nagrody Publiczności. Dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów przygotowany będzie Punkt porad i stoisko z publikacjami.

W finale festiwalu będzie można obejrzeć koncert – niespodziankę oraz koncert laureatów. Całość zakończy uroczyste wręczenie nagród w konkursach XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego „Bez Barier – Święta Góra 2017”. Zostaną też wylosowane nagrody dla publiczności.

Oprócz uczestników konkursu zapraszamy do wspólnej zabawy na widowni osoby niepełnosprawne i ich opiekunów oraz przyjaciół i rodziny.

Festiwal odbywa się przy wsparciu finansowym Powiatu Gostyńskiego i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Warunki uczestnictwa  w konkursie piosenki „Muzyka Bez Barier”:

wymagane zgłoszenie na karcie zgłoszeniowej udziału uczestnika: imię, nazwisko, wiek, adres, tytuł piosenki, autor, do dnia 31 sierpnia 2017 r. na adres PCPR w Gostyniu (faks 65 572 75 29, mail: beatakasperczak@pcpr.gostyn.pl). Czas wystąpień: do 8 minut (maksymalnie 2 utwory) - organizatorzy zapewniają odtwarzacze CD oraz nagłośnienie instrumentów. Konieczne jest zgłoszenie instrumentarium i liczby mikrofonów dla wykonawców.

Warunki uczestnictwa w konkursie plastycznym „Sztuka Bez Barier”:

Kategoria I: na żywo  - zgłoszenie na karcie zgłoszeniowej udziału: imię, nazwisko, wiek, adres, technika – ołówek, kredka, farby itp. do 31 sierpnia 2017 r. na adres PCPR w Gostyniu (faks 65 572 75 29, mail: beatakasperczak @pcpr.gostyn.pl). Uczestnicy konkursu na żywo przyjeżdżają z własnymi materiałami.

kategoria II: Konkurs prac gotowych – podpisanych i dostarczonych do PCPR do 31 września 2017 r. wraz z pisemnym zgłoszeniem (imię, nazwisko, tytuł pracy, technika). Adres: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, ul. Wrocławska 8, 63-800 Gostyń.

                Wszelkie zapytania dotyczące festiwalu „Bez Barier– Święta Góra 2017” prosimy kierować pod nr telefonu: (65)-572-75-28  PCPR w Gostyniu – Dział Nadzoru i Pomocy Instytucjonalnej, ul. Wrocławska 8, 63-800 Gostyń. Karty zgłoszeniowe do pobrania na stronie www.gostyn-pcpr.info w zakładce: Pobieranie druków i wniosków. Można je też otrzymać przesyłając prośbę o nie na adres mailowy: beatakasperczak @pcpr.gostyn.pl

Źródło: Stowarzyszenie DZIECKO
Data dodania: 2017-08-05 22:16:18

Inne artykuły