Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Zapraszamy na festiwal „Bez Barier”

Organizatorzy: Stowarzyszenie „DZIECKO”, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu,  Kongregacja Oratorium Księży Filipinów na Świętej Górze i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piaskach zapraszająna XIX Ogólnopolski Festiwal Artystyczny „Bez Barier – Święta Góra 2018”,  realizowany pod patronatem Starosty Gostyńskiego Roberta Marcinkowskiego.

W ramach festiwalu odbędą się trzy konkursy: „Muzyka Bez Barier” – konkurs piosenki, „Sztuka Bez barier” – konkurs plastyczny na żywo oraz „Sztuka Bez barier” – konkurs plastyczny prac nadesłanych, których wystawę będzie można obejrzeć w podcieniach murów klasztornych. 

Festiwal rozpocznie się o godz.10.00  w piątek 14 września 2018 r. w ogrodach klasztornych na Świętej Górze w Piaskach k. Gostynia. Oprócz obejrzenia i wysłuchania konkursu muzycznego uczestnicy festiwalu będą mogli też oglądać na żywo, jak powstają prace wykonywane przez niepełnosprawnych artystów. Dla tych, którzy przyjdą na festyn towarzyszący festiwalowi, organizatorzy przygotowali wesołe zabawy i konkurencje, w których można sprawdzić swoje talenty. Odbędzie też konkurs strzelecki z nagrodami. Na uczestników zabaw czekają słodkie upominki. Będą też losowane nagrody dla widzów, którzy oddadzą swój głos w konkursie muzycznym, wskazując wykonawcę do Nagrody Publiczności. Dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów przygotowany będzie Punkt porad i stoisko z publikacjami.

W finale festiwalu będzie można obejrzeć koncert laureatów. Będą też atrakcje – niespodzianki dla uczestników i widzów. Całość zakończy uroczyste wręczenie nagród w konkursach XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego „Bez Barier – Święta Góra 2018”. Zostaną też wylosowane nagrody dla publiczności.

Oprócz uczestników konkursu zapraszamy do wspólnej zabawy na widowni osoby niepełnosprawne i ich opiekunów oraz przyjaciół i rodziny.

Festiwal odbywa się przy wsparciu finansowym Powiatu Gostyńskiego i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz własnemu wkładowi finansowemu Stowarzyszenia „DZIECKO”.

Warunki uczestnictwa  w konkursie piosenki „Muzyka Bez Barier”:

Wymagane zgłoszenie na karcie zgłoszeniowej udziału uczestnika: imię, nazwisko, wiek, adres, tytuł piosenki, autor, do dnia 7 września 2018 r. na adres PCPR w Gostyniu (faks 65 572 75 29, mail: dariawozniak@gostyn-pcpr.info). Czas wystąpień: do 8 minut (maksymalnie 2 utwory) - organizatorzy zapewniają odtwarzacze CD (laptop) oraz nagłośnienie instrumentów. Konieczne jest zgłoszenie instrumentarium i liczby mikrofonów dla wykonawców.

Warunki uczestnictwa w konkursie plastycznym „Sztuka Bez Barier”:

Kategoria I: na żywo  - zgłoszenie na karcie zgłoszeniowej udziału: imię, nazwisko, wiek, adres, technika – ołówek, kredka, farby itp. do 7 września 2018 r. na adres PCPR w Gostyniu (faks 65 572 75 29, mail: dariawozniak@gostyn-pcpr.info). Uczestnicy konkursu na żywo przyjeżdżają z własnymi materiałami.

kategoria II: Konkurs prac gotowych – podpisanych i dostarczonych do PCPR do 7 września 2018 r. wraz z pisemnym zgłoszeniem (imię, nazwisko, tytuł pracy, technika). Adres: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, ul. Wrocławska 8, 63-800 Gostyń.

                Wszelkie zapytania dotyczące festiwalu „Bez Barier– Święta Góra 2018” prosimy kierować pod nr telefonu: 65-572-75-28  PCPR w Gostyniu – Dział Pomocy Osobom niepełnosprawnym, ul. Wrocławska 8, 63-800 Gostyń. Karty zgłoszeniowe do pobrania na stronie www.gostyn-pcpr.info w zakładce: Pobieranie druków i wniosków. Można je też otrzymać przesyłając prośbę o nie na adres mailowy: dariawozniak@gostyn-pcpr.info

Źródło: Stowarzyszenie "DZIECKO"
Data dodania: 2018-07-24 17:06:34

Inne artykuły