Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Zapraszamy na rodzinny rajd rowerowy

Stowarzyszenie „Krzyżanki” zaprasza na rodzinny rajd rowerowy „Śladami Krzyży”.  Jego celem jest promocja gminy Pępowo i powiatu gostyńskiego poprzez poznawanie walorów przyrodniczych oraz szerzenia wiedzy o dziedzictwie kulturowym. Rajd promuje trasę rowerową i aktywny wypoczynek.

Rajd rozpocznie się 14 lipca (niedziela) o godz. 12.00 przy świetlicy wiejskiej w Krzyżankach, gdzie rozdana zostanie brosza informacyjna o trasie rajdu i informacjach o krzyżach. Na czele rajdu pojadą organizator i historyk, który wzbogaci wiedzę uczestników o najciekawszych krzyżach i ich historii, składającej się na dziedzictwo kulturowe naszego regionu.

Rajd rowerowy „Śladami Krzyży” zakończy się przy świetlicy w Krzyżankach wspólnym piknikiem (przy kuchni polowej z oprawą muzyczną).

                Zgłoszenia do 11 lipca – bliższe informacje pod numerem telefonu 695 938 954 oraz na stronie www.goscinnawielkopolska.pl

Rajd jest realizowany w ramach programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie „Dziecko”. Rajd uzyskał też dofinansowanie Powiatu Gostyńskiego i wsparcie PCPR w Gostyniu.

Źródło: oprac. Dziecko
Data dodania: 2013-07-09 22:33:31

Inne artykuły