Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Zapraszamy na Pożegnanie lata bez barier

Organizatorzy: Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Umysłowo „Nie Sami”; Stowarzyszenie „Dziecko”, Kongregacja Oratorium Księży Filipinów na Świętej Górze, Dom Dziecka w Bodzewie i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu zapraszają na festyn rodzinny„POŻEGNANIE LATA”towarzyszącyXI Ogólnopolskiemu Konkursowi Artystycznemu „Bez Barier – Święta Góra 2010”  realizowanemu pod patronatem Starosty Gostyńskiego.

Rozpocznie się on o godz.10.00  w sobotę 11 września 2010 r. na Święta Górze w Piaskach k. Gostynia.

Oprócz obejrzenia i wysłuchania konkursu muzycznego uczestnicy festynu będą mogli też oglądać na żywo, jak powstają prace wykonywane przez niepełnosprawnych artystów. Dla uczestników festynu organizatorzy przygotowali wiele wesołych konkurencji, w których mogą startować całe rodziny – np. mecze piłki wodnej, wyścigi na nartach rodzinnych, wyścigi na szczudłach, zawody „wędkarskie”, przeprawy przez labirynt. Będą też konkursy strzeleckie: z broni pneumatycznej i z łuku. Wśród uczestników festynu rozlosowane będą atrakcyjne nagrody za udział, a za start w każdej konkurencji uczestnik otrzyma upominek. Będą też losowane nagrody dla widzów, którzy oddadzą swój głos w konkursie muzycznym wskazując wykonawcę do Nagrody Publiczności.

Dla uczestników festynu organizatorzy przygotowali pyszne placki, watę cukrową, popcorn oraz kawę i herbatę.

W finale festynu o godz. 14.00 wystąpi zespół„MJM”, a po jego koncercie ok. 14.40 będzie miało miejsce uroczyste wręczenie nagród w XI Ogólnopolskim Konkursie Artystycznym „Bez Barier – Święta Góra 2010”, koncert laureatów i losowanie nagród dla publiczności i uczestników festynu.

Festiwal odbywa się przy wsparciu finansowym Powiatu Gostyńskiego i  Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Źródło: oprac. PCPR
Data dodania: 2010-09-10 10:20:54

Inne artykuły