Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Zjechali całymi rodzinami

Mieszkańcy każdego domu pomocy społecznej niecierpliwie czekają na każde odwiedziny swoich najbliższych. Aby stworzyć okazję do takich odwiedzin i wspomóc integrację osób starszych i niepełnosprawnych, jak co roku, w Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach odbył się Zjazd Rodzin. Organizowanie tych zjazdów na stałe wrosło w tradycję placówki.

Jak relacjonuje Agnieszka Jackowiak dyrektor DPS w Chumiętkach: - W niedzielne gorące popołudnie (5.07.15 r.), do naszego Domu przybyli długo wyczekiwani goście – rodziny, znajomi i przyjaciele mieszkańców. Jest to chwila niezwykle istotna z punktu widzenia naszych podopiecznych, daje im możliwość spotkania się z rodzinami, pochwalenia się przed współmieszkańcami swoimi dziećmi, wnuczętami ….. Jest też wspaniałym lekiem na samotność i tęsknotę za środowiskiem, które z powodu choroby musieli opuścić. Mieszkańcy czekają na tę coroczną imprezę z niecierpliwością. Dla całego DPS w Chumiętkach jest to wielkie święto. Razem z nami bawiły się także zaprzyjaźnione Kluby Seniora z Krobi oraz Pudliszek. Przybyła też Alicja Data - zastępca dyrektora PCPR w Gostyniu.

Imprezę uświetniły min. występy mieszkańców w tym pokaz mody „Słynne pary”, w czasie którego można było podziwiać postacie z filmów, bajek i seriali, a nawet reklam! Wśród nich nie zabrakło Państwa Kiepskich, Serca i Rozumu, Wilka i Zająca oraz postaci z filmu Shrek i wielu innych.

Swój występ zaprezentowała, gorąco oklaskiwana grupa teatralna „Jesień”, działająca w DPS w Chumiętkach, oraz młodzi artyści w konkursie minitalentów. Pobyt gościom umiliły też przygotowane przez organizatora liczne konkursy, wspólne zabawy oraz śpiewy przy biesiadnym stole, na którym nie zabrakło pysznego placka drożdżowego, kawy, a także kiełbasek z grilla.

Spotkanie udało się tak znakomicie dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników, a także pomocy sponsorów: NZOZ „Juvenia”, Alicji Glinkowskiej z apteki „Świat Zdrowia” w Krobi, BZ WBK w Gostyniu, ZakładowiPrzetwórstwa Mięsnego Dworecki z Golejewa, PPH Ubój i Przetwórstwo Indyka Joanna Giżewska – Chrząszcz ze Słupi Kapitulnej, Zakładowi Mięsnemu Konarczak z Pogorzeli oraz firmie „Niro” z Lubinia.

Źródło: DPS w Chumiętkach
Data dodania: 2015-07-16 19:40:51

Inne artykuły